Masaż Relaksacyjny


Masaż relaksacyjny

Obecny tryb życia, wszechobecny pośpiech, praca na krawędzi możliwości organizmu, bagatelizowanie zmęczenia, codzienne troski oraz stale obecne napięcie psychiczne powodują, że koniecznością stało się odnalezienie sposobów, na choć częściowe zrelaksowanie zmęczonego ciała i duszy. Lekarstwem na te problemy może być masaż relaksacyjny.
Różnorodne techniki masażu relaksacyjnego pozwolą zapomnieć o napiętych mięśniach, odzyskać utraconą energię i zapomnieć o stresie i problemach. Masaż odprężający wykorzystywany jest, aby rozluźnić mięśnie i wpłynąć tym samym na zmniejszenie możliwości powstawania kontuzji bądź urazów. Wspomaga on nie tylko odprężenie całego organizmu, ale i rehabilitację, przy końcowych fazach regeneracji organizmu po ciężkich urazach lub stłuczeniach.
Masaż rozluźniający pozytywnie wpływa również na całą sylwetkę.

Efekty masażu relaksacyjnego

Pobudzone mięśnie i ujędrniona skóra wpływają na postawę naszego ciała i wygląd całej sylwetki. Zabiegi masażu wydatnie wspomagają każdą kurację odchudzającą, wydatnie dbając o stan naszej skóry, jej ukrwienie i napięcie. Ruchy dłoni masażysty rozbijają tkankę tłuszczową oraz poprawiają krążenie krwi i pracę układu limfatycznego. Wydatnie przyczynia się to do usuwania toksyn z organizmu, wspomagając kuracje oczyszczające.
Cena masażu relaksacyjnego w zdecydowanej mierze uzależniona jest od partii ciała poddawanych zabiegom. Inne ceny przewidziane są dla masażu relaksacyjnego kompleksowego, a inne dla obejmującego sam masaż twarzy, stóp, szyi czy kręgosłupa. Na ogólne koszty wpływa także jakość świadczonych usług oraz komfort przeprowadzanych zabiegów, a także doświadczenie i uprawnienia masażysty.
Masaż relaksacyjny świetnie uzupełnia się i wzajemnie wspiera z innymi formami masażu oraz różnymi rodzajami terapii. Świetnym uzupełnieniem masażu odprężającego np. twarzy może być aromaterapia bądź muzykoterapia, wspomagające wyciszenie oraz odpoczynek psychiczny.